Урганч шаҳар ҳокимлиги Ахборот хизмати.
ХАЛҚ ДЕПУТАТЛАРИ УРГАНЧ ШАҲАР КЕНГАШИНИНГ ЙИГИРМА ТЎҚҚИЗИНЧИ СЕССИЯСИ
Бугун 8 январь куни Халқ депутатлари Урганч шаҳар Кенгашининг йигирма тўққизинчи сессияси бўлиб ўтди.
Сессияда Халқ депутатлари шаҳар Кенгаши депутатлари, Урганч шаҳар ҳокими Ойбек Холбоев, ҳоким ўринбосарлари, шаҳардаги ташкилот, корхона, муассаса раҳбарлари ва шаҳар фаоллари иштирок этди.
Сессия кун тартибидаги биринчи масала - “Ўзбекистон Республикаси Президентининг жорий йил 12-13 декабрь кунлари Хоразм вилоятига ташрифи давомида берилган топшириқлар ижроси юзасидан Урганч шаҳрини 2021-2022 йилларда ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш Дастурини тасдиқлаш тўғрисида.
Сессия кун тартибидаги иккинчи масала - Давлат тилида иш юртишни самарали ташкил қилиш чора-тадбирлари тўғрисида.
Маърузалар юзасидан шаҳар ҳокимининг молия-иқтисодиёт ва камбағалликни қисқартириш масалалари бўйича биринчи ўринбосари, иқтисодий тараққиёт ва камбағалликни қисқартириш бўлими бошлиғи в.в.б Умидбек Якубов сўзга чиқди.
Сессия кун тартибидаги масала юзасидан қарор қабул қилинди.
Сессия қарантин қоидаларига қатъий риоя қилган ҳолда ўтказилди.
МАКТАБГАЧА ТАЪЛИМ- УЗЛУКСИЗ ТАЪЛИМ ТИЗИМИНИНГ ПОЙДЕВОРИ
Бугунги кунда мамлакатимизда давлат-хусусий шерикчилик асосида нодавлат мактабгача таълим муассасаларини қуриш ва фойдаланишга қисқа муддат ичида топшириш масалаларига алоҳида эътибор қаратилмоқда.
Хусусан, Урганч шаҳрида ҳам кўркам манзиллардан бирида "Star kids plus" МЧЖ қарашли нодавлат мактабгача таълим ташкилотининг қурилиши бошланганига кўп бўлмади.
Бугун Урганч шаҳар ҳокими Ойбек Холбоев ушбу муассасанинг қурилиш жараёни билан яқиндан танишди.
Шуни айтиш жоизки, энг замонавий услубда қурилаётган "Star kids plus" МЧЖ қарашли нодавлат мактабгача таълим ташкилоти 150 ўринга мўлжалланган бўлиб, 3 ёшдан 7 ёшгача бўлган болажонларни бағрига сиғдира олади.